fbpx
Co przyciąga firmy do udziału w Przedsiębiorstwie Fair Play?

Co przyciąga firmy do udziału w Przedsiębiorstwie Fair Play?

 • 18 kwietnia 2023
 • Autor: PFP

Program Przedsiębiorstwo Fair Play to ogólnopolskie przedsięwzięcie, które od 26 lat promuje etyczne zachowania w biznesie oraz zachęca do działania w duchu fair play. Firmy ubiegające się o tytuł Przedsiębiorstwo Fair Play biorą udział w programie nie tylko dla uzyskania Certyfikatu, który jest potwierdzeniem wysokiej jakości prowadzonego biznesu. Dla wielu przedsiębiorców to przede wszystkim sprawdzony sposób na tworzenie przyjaznego i wartościowego środowiska do współpracy.

Zobacz, jakie korzyści z udziału uczestnicy programu wymieniają najczęściej:

 1. Pozytywny wizerunek – uczestnictwo w programie Przedsiębiorstwo Fair Play pokazuje, że firma działa w sposób etyczny i zgodny z zasadami dobrych praktyk biznesowych. Tworzy się przyjazna atmosfera, która przyciąga podobne podmioty i osoby.
 2. Konkurencyjność – działanie w sposób fair play pozwala firmie na zdobycie wśród świadomych klientów i kontrahentów przewagi konkurencyjnej w stosunku do tych przedsiębiorstw, które korzystają z nieetycznych praktyk biznesowych.
 3. Zwiększenie zaufania – firma, która bierze udział w programie Przedsiębiorstwo Fair Play, pokazuje swoje zaangażowanie w walkę z nadużyciami, dyskryminacją, mobbingiem, nieprawidłowym zarządzaniem i innymi nieetycznymi praktykami. To znacząco zwiększa zaufanie wśród klientów, partnerów biznesowych i inwestorów.
 4. Lepsze relacje z pracownikami – ocena firmy przez zewnętrzną instytucję w ramach udziału w programie Przedsiębiorstwo Fair Play wzmacnia relacje i poprawia więzi z pracownikami, którzy pracują w firmie działającej zgodnie z zasadami etyki.
 5. Większe zainteresowanie współpracą – udział w programie przyciąga do firmy wiele nowych talentów oraz doświadczonych i chętnych do zaangażowania się kandydatów do pracy.
 6. Stabilność i bezpieczeństwo – działanie w sposób fair play pozwala znacząco ograniczyć łamanie przepisów lub innych regulacji prawnych oraz wynikające z tego konsekwencje.
 7. Poprawa efektywności – firma, która działa w sposób etyczny, osiąga większą efektywność, gdyż unika niepotrzebnych problemów wynikających z łamania zasad etyki biznesowej.
 8. Lepsza współpraca – obranie strategii stałego uczestnictwa w programie Przedsiębiorstwo Fair Play bardzo pozytywnie wpływa na budowanie długoterminowych relacji biznesowych.
 9. Możliwość wymiany doświadczeń – uczestnictwo w programie Przedsiębiorstwo Fair Play pozwala na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk z innymi uczestnikami programu, co często pomaga w poprawie jakości działania firmy.
 10. Zachęta dla wszystkich – szeroka promocja w programie zwiększa widoczność firmy w Internecie i jest zachętą dla innych, by czynić jeszcze większe wysiłki dla budowy i kształtowania odpowiedzialnego biznesu w Polsce.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie? Chcesz dołączyć do grona uczestników?
Zapraszamy do kontaktu

Powiązane wpisy

Skontaktuj się z naszym ekspertem
i poznaj szczegóły uczestnictwa w programie!

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu

  * Pola oznaczone gwiązdką są obowiązkowe.

  Instytucje wspierające
  Organizator i partnerzy

  Organizator Programu:
  Program afiliowany przy KIG:
  Patronat Honorowy nad Galą 26. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.